Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dovolená Morava 2010

Ahoj všichni!  Chtěla bych poděkovat za Ivčinu pochvalu a hlavně bych ráda napsala něco k tomuto komentáři. My všichni, kterým se naše letošní Morava a Moravice líbila, víme,  že pohoda nezáleží jen na nějakém naplánování společné dovolené. Vše záleží na každém z nás a každý má za ta léta své místo v této, možná ojedinělé, veselé partičce. Tak nás nazvala Vanda Hozáková z Delfínů z Mladé Boleslavi. Ta byla první, která  nám vodáckou Moravu přiblížila tím, že Pavlovi popsala vodácký putovní tábor jejich oddílu v předloňském roce. Další jsem se dozvěděla z článku v Hydromagazínu, na kterém má Vanda také své zásluhy. Nakonec jsme tábořili  jinde, všechno bylo trochu jinak, byla voda, jsme jeli až z Bohdíkova, ale díky přečtenému jsem se na Moravu začala ještě víc těšit.Teď nevím, jaký je rozdíl mezi dětským vodáckým táborem a naší  dovolenou!? Možná jen v průměru padesát let života navíc. Každý z nás má za ta léta společných dovolených v naší tlupě své nezastupitelné místo. Baviči se stávají i ti, kteří doma nejsou moc zábavní, nádobí myjí i odpůrci domácích prací, připijí se i skoroabstinenti. Pro některé je zážitkem objevování rozdílů mezi jogurty a rohlíky při ranních nákupech, překvapují rozespalé svou kreativitou při přípravě švédských stolů. Ti, kteří rádi vaří, vaří s největším nasazením, dobrovolníci převáží auta, jiní ze svého auta udělají náklaďák. A všechny popsané to baví. A mě baví poslouchat řeči o zbytečnosti rajského protlaku v guláši, o čumění do tarasu, hledat bobry a jen tak si vše užívat, dívat se do ohýnku, zapáleného jednou sirkou. A také radost z toho, že ani ta sirka nezůstane na památku našeho bivakování. Časem jsem přišla na to, že kdo  se nějakým, výše popsaným způsobem, zaslouží o příjemný způsob prožití naší společné vodácké dovolené, je, jak říká Honza, spokojen. Hana

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nádherné dvě moravské řeky!!!

(účastnice zájezdu Iva, 3. 8. 2010 11:21)

Myslím, že můžu mluvit za všechny, že tahle výprava se díky Hance a Pavlovi opravdu zdařila. Nepodcenili přípravu a dávali všem velmi užitečné rady (nejen co se pitného režimu týče).Díky i za obrázky, které většinu hezkých chvilek zachycují. Mrzí mne však, že nedostaly příležitost i ty fotky s naším plánovačem cest - Hankou, přestože byly dodány včas.

Re: Nádherné dvě moravské řeky!!!

(Petr, 16. 8. 2010 20:47)

Pěkná reportáž! Krásná akce!

Re: Re: Nádherné dvě moravské řeky!!!

(Hana, 19. 8. 2010 20:00)

Petře, dík! Nedokážu posoudit, jak výstižná je reportáž, ale určitě byla Morava nejhezčí z našich řek, kterou jsem kdy jela. Vltava je krásná, ale těch lidí, kempů, civilizace...Tady bylo výše zmíněného poskrovnu a vůbec mi to nechybělo. Ráda bych se tam ještě vrátila, hlavně, aby za pár let nedopadla jak ta Vltava. Ahoj!